Wigilia Klubowa 2009

Tegoroczna Wigilia odbyła się w dwóch miejscach – w warszawskiej restauracji „Mozaika” przy ulicy Puławskiej oraz w mieszkaniu Klubowicza Pawła Duńskiego. Pierwsze z miejsc – bardzo gwarne – nie wszystkim przypadło do gustu, choć na pewno nie można było odmówić mu klimatu. Przy głośnych dźwiękach muzyki, płynących z „didżejki”, zajadaliśmy się pysznymi pierogami i mniej pysznym, bo słodkawym, barszczem. Nie zabrakło też wina i wódki – lecz wszystko to w przyzwoitych ilościach.

Najedzeni i napojeni (choć jeszcze nie upojeni) pojechaliśmy do Pawła. Przy cichszych i spokojniejszych utworach dojadaliśmy pierogi (te z „Mozaiki” – sprytnie zabrane, lub raczej wrzucone, przez Bartka) i kosztowaliśmy kolejne trunki. Prezes, korzystając z okazji zebrania się sporego grona Klubowiczów w jednym miejscu, dokonał krótkiego podsumowania działań klubowych, zarysował najbliższe plany Klubu, a także powiedział parę słów o każdym z obecnych.
Tak właśnie, w skrócie, minęła nam Klubowa Wigilia. Klubowicze opuszczali mieszkanie Pawła „falami”; ci najwytrwalsi podobno skończyli świętować wczesnym rankiem.

W „Mozaice” gościli się: Rafał Bartlet, Bartek Brzózka, Grzegorz Cielecki, Joanna Cieślik, Iza Desperak, Paweł Duński, Ola Fedyna, Remek Kociołek, Anna Lewandowska, Marek Malinowski, Monika Przygucka, Amudena Rutkowska, Marta Różańska, Helena Sekuła, Tadeusz Selbirak, Waldek Szatanek, Maciej Szwedowski i Katarzyna Włodarska.
Gośćmi Pawła byli natomiast: Pani Helena, Bartek, Grzegorz, Iza, Ola, Ania, Marek, Monika, Amudena, Marta, Tadeusz i Waldek.

Marta Różańska, Oddział Poznań