Spotkanie klubowe u Moniki – 27 marca 2010

Kolejne spotkanie Klubu MORD 27.03.10 zaczęło się punktualnie o godzinie osiemnastej. W mieszkaniu klubowiczki Moniki stawili się: Klubowiczki:, Anna, Helena. Klubowicze: Tadeusz oraz autor tej relacji czyli Adam. Oraz Prezes (który mimo przeziębienia tryskał jak zwykle humorem). Później dołączył do nas znany, lubiany i dawno nie widziany klubowicz Bartosz. Klubowiczka Monika przyjęła nas iście po staropolsku. Wyśmienitego jedzonka oraz napitków starczyłoby dla wyżywienia całego pułku piechoty a nie tylko dla naszej skromnej gromadki.

Na spotkaniu odbyło się długo zapowiadane KWW czyli Klubowe Wydarzenie Wydawnicze. Prezes zaprezentował nam najnowszy (jeszcze ciepły i pachnący farbą drukarską) dziesiąty tom Serii z Warszawą, – Uparty Milicjant, autorstwa Jerzego Edigeya. Równocześnie dowiedzieliśmy się że w następnych tomach będzie wydana min.: „Czek dla białego gangu” (wznowienie Kultowej powieści Edigeya z 1963 roku).

Następnie wysłuchaliśmy kryminalnego słuchowiska radiowego w starym stylu pt. „Otwarte okno”, zrealizowanego na podstawie opowiadania Heleny Sekuły. Nagranie dostarczył nieoceniony jak zwykle klubowicz Tadeusz.

A jeszcze potem obejrzeliśmy etiudę filmową pt.: PRL–LUX o wyjątkowym krakowskim biurze turystycznym przenoszącym swoich klientów w życie codzienne w okresie PRL w Nowej Hucie.

Dyskusjom i opowieściom przy dobrym jedzonku i napitkach nie było końca. Ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyliśmy spotkanie i obdarowani przez Klubowiczkę Monikę jedzeniem na drogę wyszliśmy w chłodną mokotowska noc.

Adam